CASATORII OFICIATE DE PRIMARUL NICOLAE BARBU IN FOISORUL DIN ALEI

Vineri, 15 mai, 11 cupluri au spus “DA”, căsătoriile fiind oficiate de primarul Nicolae Barbu, care a dorit să legalizeze relaţiile celor 22 de giurgiuveni, şi asta pentru că tot vineri s-au căsătorit religios, părinţii spirituali ai acestora fiind viceprimarul Alexandru Vladu şi soţia acestuia.
Iniţiativa evenimentului a venit din partea Grupului Local de Iniţiativă Giurgiu, care a dorit să sprijine cele 11 familii, care din cauza situaţiei materiale precare nu au reuşit să-şi oficializeze până acum relaţiile.
Ceremonia de căsătorie a avut loc într-un cadru festiv, în foişorul din Parcul Alei din muncipiul Giurgiu.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul FACILITATI PRIVIND ACCESUL LA SERVICIILE PUBLICE SI INCASAREA DREPTURILOR FINANCIARE ACORDATE PRIN DAS GIURGIU